Osiedle Unii Europejskiej Koszalin

Budżet Obywatelski 2022 – nasze projekty !

W dniu wczorajszym zakończyło się przyjmowanie propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego Koszalina 2022 Koszalińskie Konsultacje. ?
W tym roku w ramach naszego osiedla ?? zgłosiliśmy 3️⃣ projekty:
✅ PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE
➡ Park Europejski – Zielony Koszalin ???
➡ SKATEPARK KOSZALIN ??‍?‍♂️
✅ PROJEKTY OSIEDLOWE
➡ Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Włoskiej????‍?‍♂️
▶️ W ramach budżetu MIEJSKIEGO konsekwentnie walczyć będziemy o kwotę 6️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł na dalsza budowę naszego parku; uporządkowanie i niwelację terenu parku, nawiezienie humusu, zasianie traw oraz utworzenie łąk kwietnych, uporządkowanie zieleni, nasadzenie drzew i krzewów oraz zakup ławek parkowych.
▶️ W ramach tego samego budżetu proponujemy budowę na terenach przy ul. Mazowieckiego SKATEPARKU o powierzchni około 3000 m2 w którym znajdą się najpopularniejsze obecnie na świecie elementy skateparków w postaci; bank ramp, grindboxów, quarter pip, funboxów z grindboxem, poręczy prostych, manual padów, schodów, barcelon czy też funboxów piramidalnych. Uzupełnieniem tej przestrzeni ma być też pumptrack – tor o długości około 50 metrów do jazdy ekstremalnej składający się z wyprofilowanych zakrętów i pompek rozpędowych, które pozwalają na rozpędzanie roweru jedynie za pomocą balansu ciała. Koszt to 6️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł.
▶️ W budżecie osiedlowym zaproponowaliśmy rewitalizację placu zabaw w sąsiedztwie parku Europejskiego nieopodal ulicy Włoskiej. Zakłada ona wymianę podłoża, zastąpienie ostrego żwiru delikatnym piaskiem, wymianę jednej z wyeksploatowanych huśtawek oraz postawienie wzdłuż ścieżki prowadzącej do placu dwóch lamp solarnych. Kwota wydatkowania wynosi 7️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣
▶️ W ramach tego samego BO2022 postanowiliśmy przychylić się do propozycji mieszkanki naszego osiedla ?? Pani Elżbiety Gałki i poprzeć jej pomysł dotyczący przeznaczenia w tegorocznym BO kwoty 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł na dokończenie zeszłorocznego projektu pt. WYBIEG DLA PSÓW. ??
Wszystkie zaproponowane w tym roku projekty przejdą teraz ocenę formalną by 15 czerwca ogłosić ich finalną listę i poddać pod głosowanie. Będziemy o tym wszystkich Was informować. ??✌️?‍?‍?‍??