Osiedle Unii Europejskiej Koszalin

Ruszają prace drogowe na ul. Holenderskiej

Lada dzień rusza przebudowa niezwykle ważnego i ruchliwego skrzyżowania na naszym osiedlu; ul. Francuskiej ?? i Holenderskiej (obok bistro Qura) wraz z odcinkiem ul. Holenderskiej?? i kolejnym skrzyżowaniem ul. Fińskiej??/Austriackiej?? i Holenderskiej??. Prace prowadzi firma InfraBud a termin ich realizacji wyznaczono na 14.02.2020. Musimy się liczyć w tym czasie z utrudnieniami w tym rejonie osiedla.
To nie jedyna inwestycja na naszym osiedlu, oto lista realizowanych i planowanych prac 2019/2020:
✅ trwa budowa ul. Władysława IV, która w znakomity sposób poprawi jakość dojazdu do naszego osiedla.
✅ trwa budowa prawie 80 m ulicy Duńskiej?? (zadanie realizowane wraz z budową ul.W IV).
✅ wkrótce ruszy budowa ul. Holenderskiej od skrzyżowania z W IV w kierunku ul. Brytyjskiej?? (odcinek ok 80 m)
✅ trwa przygotowanie II przetargu budowy ul. Włoskiej?? -II odcinek (w pierwszym przetargu oferenci przekroczyli planowany budżet).
✅ trwa opracowywanie przetargu (ogłoszenie ok. 10-2019) na budowę ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, odwodnieniem i oświetleniem w ramach budowy parku osiedlowego, odcinek I – od ul. Holenderskiej??do ul. Włoskiej??.
✅ trwa projektowanie ul. Austriackiej z płyt betonowych od skrzyżowania z Holenderska do bramy ogrodów działkowych i dalej do wiaduktu na S6 – planowana realizacja rok 2020.
✅ rok 2020 to także realizacja ul. Francuskiej?? od skrzyżowania z Holenderską?? do końca jej przebiegu, a także końcowy odcinek ul. Fińskiej?? od skrzyżowania z Holenderską?? do końca jej przebiegu obok działek.
✅ być może już w środę na spotkaniu Budżetu Obywatelskiego 2020 mieszkańcy zdecydują o tym, że na naszym osiedlu realizowana będzie budowa oświetlenia na ul. Austriackiej??, Duńskiej??, Maltańskiej?? oraz Irlandzkiej??. W wypadku przyjęcia tego projektu jest szansa na jego realizacje już w marcu 2020.
#osiedleuekoszalin Naszym zdaniem całkiem nieźle jak na tak małe osiedle