Osiedle Unii Europejskiej Koszalin

Budżet Obywatelski 2020

Mamy przyjemność poinformować, że projekt Rady Osiedla „Oświetlamy ekologicznie Osiedle UE” ?☘️☀️?? w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Koszalina przeszedł etap oceny merytorycznej i został zakwalifikowany do etapu głosowań na osiedlach. ?
Rada Osiedla wskazała na naszym osiedlu miejsca na ulicach Austriackiej ??, Irlandzkiej ?? oraz Maltańskiej ?? pozbawione jakiegokolwiek oświetlenia celem postawienia tam lamp solarnych (podobnych do tych na ul.Włoskiej). Będzie to naszym zdaniem dobre rozwiązanie do czasu realizacji tam finalnych ulic, lampy będzie można wówczas zdemontować i przenieść w inne potrzebne miejsce.?? Nasza propozycja ma w tym roku konkurencje w postaci wybiegu dla psów ??, którego lokalizacja planowana jest na terenie zielonym w sąsiedztwie ul. Francuska/Grecka.
We wrześniu odbędzie się na naszym osiedlu spotkanie którego efektem będzie ostateczny wybór projektu (jednomyślny) bądź skierowanie obu do głosowania publicznego ?. O szczegółach spotkania będziemy Was informować. ?
Rada Osiedla w ramach swoich skromnych możliwości postanowiła skierować przyszłoroczne środki na zakup i instalacje podobnych lamp ?na terenie rekreacyjnym obok Orlika oraz na ul. Irlandzkiej.??